ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


אודות | ההצלחות שלנו


תוצאות התכנית הלאומית של משרד הבריאות למניעת זיהומים בבתי החולים לשנת 2019:

סורוקה ממשיך להצטיין ולהוביל עם הישג מרשים של היקף הזיהומים הנרכשים הנמוך ביותר מבין בתי החולים הגדולים ומרכזי העל בישראל. המרכז הרפואי סורוקה מוביל בפער ניכר מבתי החולים האחרים ותוצאתו עומדת על 99.6% מהיעד, כמעט כפול מהציון החציוני של בתי החולים הגדולים האחרים. בשבוע שעבר פרסם משרד הבריאות את תוצאות התכנית הלאומית למניעת זיהומים בבתי החולים בישראל לשנת 2019.

התוכנית הלאומית בוחנת עמידה בהיבטים שונים ורבים בתחום, ובהם כאלה הקשורים לתוצאות קליניות, כגון שיעור חיידקים עמידים וזיהומים נרכשים, וכאלה הקשורים לתהליכי עבודה, כגון יישום נהלים, שימוש מושכל באנטיביוטיקה, הכשרת הצוותים, תשתיות תומכות ועוד.
 
מניעת זיהומים נרכשים הינה אחד האתגרים המורכבים ביותר שעימם מתמודדת מערכות בריאות בארץ ובעולם.
זיהומים נרכשים בבתי חולים בעולם מהווים סיבוך שכיח בקרב מאושפזים, ומגבירים תחלואה, תמותה, עלויות ומשך אשפוז.
היחידה  למניעת זיהומים בסורוקה מובילה ומקדמת תהליכים בנושא מניעת זיהומים תוך הטמעת נהלים והגברת המודעות בקרב אנשי הצוות בכל בית החולים.
 
המרכז הרפואי סורוקה, מצטיין ומוביל גם בשנת החולפת עם הישג מרשים של היקף הזיהומים הנמוך מבין בתי החולים הגדולים ומרכזי העל בישראל, כשהוא מוביל בפער ניכר מבתי החולים האחרים.
הקטגוריה בה מוביל המרכז הרפואי סורוקה כוללת זיהומים נרכשים של חיידקים עמידים כמו אצינטובקטר, קלוסטרידיום ועוד, וזיהומים הקשורים לציוד פולשני בגוף, כמו נוכחות חיידקים בדם כתוצאה מהחדרת צנתר לוריד מרכזי וזיהומים נרכשים בדרכי השתן.

במסגרת המודל קיבל סורוקה גם פרס ותמרוץ על חדשנות ויזמות בפרויקט של מניעת זיהומים בנושא התערבות רב מימדית להתמודדות עם עונת השפעת בקרב מאושפזים. פרויקט ההערבות של בית החולים לגילוי מוקדם של מחלת השפעת במהלך האשפוז הוא אחד מהפרויקטים המרכזיים בתחום מניעת זיהומים ומביא לתוצאות מרשימות בכל הקשור להתמודדות עם המחלה והשלכותיה, במהלך החורף.
 
ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: " למטופלי המרכז הרפואי סורוקה יש סיבה טובה להרגיש בטוח ולבית החולים בהחלט על מה להתגאות בתחום מניעת זיהומים. מדובר באחד האתגרים הגדולים במערכות בריאות בארץ ובעולם. התוצאות שלנו ממחישות את העשייה הרבה בסורוקה בתחום מניעת זיהומים, והן משקפות את העשייה של כל עובדי המרכז הרפואי מכל המחלקות ומכל הסקטורים.  אני מודה לפרופ' אברהם בורר ולרונית נתיב וצוותם על ההובלה המקצועית והמסורה של פעילות היחידה למניעת זיהומים. פעילות זו מהווה מודל השראה לבתי חולים אחרים בכללית ומחוצה לה.  עשייה זו מוכיחה פעם נוספת שבסורוקה מרגישים בטוח".
 
 
לפרטים נוספים:
ענבר גוטר, דוברת;  inbargu@clalit.org.il  ;  050-6263063
יסמין עמוס, ע' דוברת; 052-3222355 , YasmineA@clalit.org.il
שרון אדרי, ע' דוברת; sharonga@clalit.org.il ;   050-6264263
 
בית החולים סורוקה הוא אחד מ־14 בתי החולים של כללית בכל רחבי הארץ. הכללית היא ארגון הבריאות המוביל בישראל והשני בגודלו בעולם המשרת למעלה מ־4 מיליון לקוחות (54% מכלל המבוטחים בישראל) ב־1,300 מרפאות ומכונים. נוסף על בתי החולים עומדים לרשות כלל הציבור גם השירותים הבאים: רשת כללית סמייל לרפואת שיניים, רשת כללית רפואה משלימה, כללית אסתטיקה וכללית אישית להזמנת שירותים עד הבית. אתר האינטרנט (clalit.co.il) ומוקד השירות הטלפוני 2700 * עומדים לרשות הציבור 24 שעות ביממה למתן מענה לנושאי בריאות ולמידע כללי.צילום: רחל דוד - סורוקה
בתמונה: מי בתמונה?

לכל ההצלחות «
אביעוז קריספין