ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


אודות | ההצלחות שלנו


 ‏2017–06–25

בית החולים סורוקה מוביל את בתי החולים בישראל

משרד הבריאות קבע מדדי איכות לאומיים לטיפול הרפואי בבתי החולים בישראל: המרכז הרפואי סורוקה עומד בכל מדדי האיכות, ובשקלול המדדים – הוא המוביל.
 
מדד המשלב את עבודת צוות המיון יחד עם עבודת הקרדיולוגים הוא ביצוע צנתור במצב של אוטם לבבי תוך 90 דקות מהגעת המטופל לביה"ח: אחוז העמידה ביעד של המרכז הרפואי סורוקה הוא 93% כאשר היעד עומד על 85% סורוקה מוביל במדד זה בין בתי החולים הגדולים.
 
פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "ההישג המדהים הזה מביא לשיא את הצטיינותנו בתחום האיכות בשנים האחרונות, והופך למציאות את אסטרטגיית ההובלה של סורוקה. הישג זה שייך לעובדי בית החולים והוא תוצאה של מסירות, של איכפתיות, של מקצועיות ושל הרתמות למען המטופלים שלנו".

בכנס שקיפות בבריאות, הכנס השנתי לאיכות, בטיחות ושירות במערכת הבריאות, שהתקיים בשבוע שעבר פרסם משרד הבריאות את הישגי בתי החולים הכלליים ב –13  מדדי איכות לאומיים.
הממצאים שהוצגו מתייחסים לשנת 2016, בהשוואה למינימום והמקסימום הלאומי ובריבוד למשתנים מרכזיים.
 
בין מדדי האיכות, ניתן לציין:
  • ביצוע צנתור לב בפרק זמן של עד 90 דקות. מדובר על צנתור טיפולי דחוף באוטם שריר הלב הנובע מחסימה של עורק כלילי בלב. הספרות מראה קשר ישיר בין פתיחה מהירה של העורק בתוך 90 דקות להפחתת תמותה. היעד במדד זה לשנת 2016 עומד על 85% - ממוצע ביעד לאומי עומד על 90% - בסורוקה השיעור עומד על 93%. סורוקה מוביל במדד זה מבין בתי נחולים הגדולים בארץ. נציין שסורוקה מטפל במספר המקרים הגבוה ביותר של התקפי לב מכל בתי החולים בארץ.
     
  • זמן חציוני מהכניסה לבית החולים ועד לביצוע CT/MRI ראש, בחולים עם אירוע מוחי חד, שהגיעו לבית החולים תוך 3.5 שעות לכל היותר מרגע הופעת התסמינים. הממוצע הלאומי במדד זה לשנת 2016 עומד על 38 דקות – בסורוקה הזמן החציוני עד ביצוע הבדיקה הוא 31 דקות בלבד.
     
  • ביצוע ניתוח שבר צוואר ירך תוך 48 שעות. מדובר בשיעור החולים המגיעים לביה"ח עם שבר בצוואר הירך ומנותחים תוך 48 שעות מההגעה לבית החולים. ביצוע ניתוח לתיקון שבר בצוואר הירך תוך 48 שעות קשור באופן ישיר עם ירידה בשיעור תחלואה, סיבוכים ותמותה לאחר ניתוח.  היעד במדד זה לשנת 2016 עומד על 85% - ממוצע ביצוע לאומי עומד על 86% - בסורוקה השיעור עומד על 87%.
 ד"ר דן שוורצפוקס, מנהל מיון פנימי ואמבולטורי בסורוקה וסגן מנהל המרכז הרפואי: "המדדים  הלאומיים של טיפול בהתקף לב ופתיחת העורק תוך 90 דקות וביצוע הדמיית מח במקרה של שבץ מוחי בזמן המהיר ביותר, הם מדדים שמטפלים בלב ובמח של המטופלים. כל זמן מיותר עשוי לפגוע בתפקוד של הלב ובתפקוד של המח. לכן, יש חשיבות אדירה לזיהוי מהיר ככל שניתן כדי להתחיל בשרשרת הטיפול הנדרשת במיון ולאחר מכן באשפוז, ובכך להציל חיים". 
 
פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "איכות רפואית היא ליבת העיסוק היום-יומי שלנו. אנו שמים לנגד עינינו את טובת המטופל ואת בטיחות הטיפול בו במחלקה ומחוצה לה.
ההישג המדהים הזה של סורוקה מביא לשיא את הצטיינותנו בתחום האיכות בשנים האחרונות, והופך למציאות את אסטרטגיית ההובלה של סורוקה.
הישג זה שייך לעובדי בית החולים והוא תוצאה של מסירות, של איכפתיות, של מקצועיות ושל הרתמות למען המטופלים שלנו. ביחד, בעבודת צוות , נמשיך לעשות את המיטב למען תושבי הנגב  ולחזק בהם את התחושה כי בסורוקה מרגישים בטוח".צילום: רחל דוד, סורוקה
בתמונה: המרכז הרפואי סורוקה

לכל ההצלחות «
אביעוז קריספין