ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


אודות | ההצלחות שלנו


16.8.15

ניתוח מורכב ל"הזזת" פנים בוצע בסורוקה להדס בת ה–10
על-ידי מומחים בנוירוכירורגיה, בכירורגיה פלסטית ובכירורגית פה ולסת

הדס פז בת ה – 10 מדימונה נולדה עם תסמונת קרוזון, שגורמת לעיוותים בגולגולת כתוצאה מאיחוי מוקדם של תפרי הגולגולת ובסיסה בגיל הרך.

מרכז הפנים והלסת התחתונה לא התפתחו בהתאם להתפתחות של הגולגולת.

לאחרונה עברה הדס בסורוקה ניתוח מורכב על ידי: ד"ר מיקי גידון מומחה בנוירוכירורגיה, ד"ר אלדד זילברשטיין מומחה בכירורגיה פלסטית, ד"ר נבות גבעול וד"ר איתן בר-דרומא מומחים בכירורגית פה ולסת וד"ר סבטלנה דומצ'ק מומחית בהרדמה. הניתוח התבצע במטרה לתקן את העיוות, במהלכו חובר לפניה של הדס מכשיר מיוחד שמותח את העצמות בתהליך הדרגתי. לאחר הניתוח אושפזה הדס ביחידה לטיפול נמרץ ילדים וכעבור 5 ימים עברה למחלקה לכירורגיה פלסטית משם שוחררה לאחר יומיים במצב טוב.

בשל התסמונת נוצר לחץ תוך גולגולתי מוגבר, שיוצר עיוותים בזרימת הדם. קיים חוסר התאמה בין הפנים לגולגולת וללסת התחתונה, שאינם מתפתחים באותו הקצב מה שיוצר גם פגם אסתטי.

במהלך הניתוח חותכים את העצם הקדמית של הגולגולת ואת אזור הפנים והלסת, מנתקים ומפרידים את מרכז הפנים, כולל את ארובות העין, האף והלחיים, ואז מחברים מחדש למכשיר מיוחד בשם RED – Rigid External Distractor, שתפקידו למתוח את העצמות למשך מספר חודשים.

נורית פז, אמה של הדס מספרת: "לא מעט שנים מחייה של הדס היא עברה בלא מעט סבל. היום, אחרי הניתוח אני מרשה לעצמי לחיייך ולהיות מאושרת. הבת שלי גם היא מאושרת, ובעוד מספר חודשים היא תראה אחרת לגמרי. אנחנו מודות מקרב לב לרופאים בסורוקה שעשו עבודה נפלאה".
 צילום: דוברות סורוקה
בתמונה: ד"ר גבעול נבות, מנהל המערך לפה ולסת בסורוקה, ד"ר אלדד זילברשטיין, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בסורוקה, ד"ר איתן בר דרומא, רופא מומחה בכירורגיה פה ולסת והדס פז

לכל ההצלחות «
אביעוז קריספין