ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה
עמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה

צרכים מרכזיים

מרחב הדרום של שרותי בריאות כללית הוא מרחב הכולל את המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה עם למעלה מ-1,200 מיטות וכ-200 מרפאות קהילה. קרא עוד »

שיקום בנגב

מטרת השירות השיקומי הוא להחזיר למעגל העבודה והחיים חולים עם אובדן תפקוד זמני/קבוע לאחר אירוע חריף וחולים במחלות כרוניות אחרות. קרא עוד »

בניית מרכז כוללני לטיפול ולחקר מחלת הסרטן

היארעות מחלות הסרטן באזור הדרום ובבאר שבע עלתה באופן משמעותי ב- 10 השנים האחרונות. דיווחי משרד הבריאות מראים על גידול משמעותי של כל סוגי הסרטן ובעיקר סרטן הריאות, שלפוחית השתן והשד, הרבה מעבר לשיעורים הסטנדרטים בישראל, לגבי גברים ונשים כאחד, בכל אזור הדרום. קרא עוד »

הקמת פגייה חדשה גדולה וממוגנת

המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה הוא המרכז הרפואי הפורה בישראל. מדי שנה נולדים בסורוקה כ- 15,000 תינוקות. קרא עוד »

מרכז כוללני להפרעות אכילה

הפרעת אכילה היא הפרעה נפשית המתבטאת באכילה בלתי סדירה, או הימנעות מאכילה, הגורמת לנזקים גופניים רבים עד לסכנת מוות. מרבית הנפגעים הן נערות בגיל ההתבגרות. 5%-10% מהנשים עם הפרעת אכילה מתות גם כתוצאה מסיבוכים גופניים וגם מאובדנות. קרא עוד »

חדרי ניתוח ממוגנים

בית החולים עומד בשנים האחרונות מול איום של מתקפות טילים על העיר באר שבע וסביבותיה, מה שהופך גם אותו לחזית, ומחייב אותנו לעבוד בעומס עצום תחת אש, בין אזעקות לנפילות וניוד מטופלים לאזורים ממוגנים המאושרים על ידי פיקוד העורף. קרא עוד »

מערך אמבולטורי נשים

מידי שנה נולדים בסורוקה כ- 15,000 תינוקות חדשים וכמות הביקורים במערך האמבולטורי עומדת על 32,000 ביקורים בשנה. המערך האמבולטורי כולל את מרפאות נשים, מרפאות טרום ניתוח, מעקב מיילדות, מרפאת נשים אונקולוגית, בדיקות אולטרסאונד, דיקור מי שפיר ואשפוזי יום נשים ומיילדות. קרא עוד »


אביעוז קריספין