ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


אירועים


05.04.16

ד"ר עבד אבו קוידר רופא בכיר במחלקה להמטו-אונקולוגית ילדים בסורוקה, וחיה הירשבג אחות במחלקה, זכו ב"פרס דניאלי- רפואה לעם"
לזכרה של דניאלי זוננפלד ז"ל. קיבלו את הפרס בטקס מרגש בבית הנשיא.

 
דניאלי זוננפלד ז"ל נהרגה, כשהיתה בת 20, בתאונת דרכים בעת ששבה מהתנדבותה במחלקה האונקולגית בבית החולים שניידר. דניאלי  שאפה בחייה ללוות במסירות ילדים חולים סרטן מתוך הצורך לשלב אהבה ומסירות אנושית במקצוע הרפואה, התכוננה ללימודי רפואה. האישיות המיוחדת שלה נגעה בחייהם של עשרות חולים ומשפחות, ששיוועו ליחס חומל ודואג בהתמודדות עם כאבם.
 
השנה הפרס הוענק לראשונה, תוך התמקדות בצוותי מחלקות אונקולוגית ילדים בבתי החולים ברחבי הארץ. כל המועמדים לפרס הומלצו על ידי משפחותיהם של ילדים חולי סרטן שטופלו במחלקות.
 
פרופסור יוסף קפלושניק, מנהל המחלקה להמטו-אונקולוגית ילדים: "לא מפתיעה הבחירה בד"ר עבד אבו קוידר. רופא נעים הליכות שחיוך תמיד נסוך על פניו, נכון תמיד לעזור עם שלוות נפש עמוקה. רופא נאמן, מתעניין, אוהב את החולים ודואג להם. לוקח באופן אישי כל ילד וילד בו הוא מטפל."
 
פבל  ולקין, אח אחראי במחלקה להמטו-אונקולוגית ילדים: "מדובר בשני אנשים מאוד מיוחדים, הראויים ביותר לקבל את הפרס. עובדים מכל הלב. חיה  נותנת את כולה בעבודה, מאוד אכפתית, קשובה ותמיד פה בשביל המשפחות ומהטופלים, עבודתה למען הילדים המטופלים ממשיכה מעבר לשעות העבודה."צילום: דוברות סורוקה
בתמונה: תמונות מהטקס בבית הנשיא

לכל האירועים «
אביעוז קריספין