ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


אירועים


4.4.16
  

צילום באולפן נייד, בניית טלסקופ, תעתועי ראייה
יום שיא לילדים המאושפזים במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה, לציון יום המדעים הישראלי שעסק בנושאי אופטיקה וראייה

 
יום שיא לילדים מאושפזים התקיים במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה בסימן יום המדעים הישראלי.  במהלך השנה מתקיימים חמישה ימי שיא: פתיחת שנת הלימודים, טו בשב"ט, שבוע הספר, חנוכה ויום המדעים הישראלי.
יום המדעים מתקיים בסמוך להולדתו של אלברט אינשטיין.
כחלק מיום השיא עברו הילדים בשלל תחנות בפעילויות חוויתיות: אולפן טלוויזיה נייד שבסופו קיבל כל ילד דיסק שהוא מופיע בו, צילום בתלת מימד, בניית טלסקופ, תעתועי ראייה, סרטי אנימציה, צילום בתל מימד וצפייה עם משקפי תלת מימד.
הפעילויות הועברו ע"י הצוות החינוכי של בית הספר לילדים מאושפזים בסורוקה בניהולה של גב' אסתר פרידמן שעומד לרשות ילדים מאושפזים בכל המחלקות. בית הספר, הפועל תחת פיקוחו של משרד החינוך, משרת בשנה יותר מ־12,000 תלמידים מכל המגזרים, שגיליהם 21-3.
 
צוות בית הספר פועל לשיפור איכות זמן האשפוז של התלמיד ולצמצום הפערים הלימודיים הנגרמים עקב האשפוז והמחלה ונותן מענה לכל הגילאים וברמות לימוד השונות.

אסתר פרידמן, מנהלת בית הספר לילדים מאושפזים במרכז הרפואי סורוקה: "בפעילות ביום מיוחד זה אנו מעניקים לתלמידים ערך חוויתי נוסף, התלמידים לומדים להכיר את עולם המדע בדרך ייחודית, חווייתית ומהנה. התלמידים לומדים את העיקרון או את החוק המדעי ולאחר מכן הם לומדים ליישמו בעזרת ביצוע ניסוי או בניית דגם. כך  משלבים תיאוריה ומעשה. הרווח הוא בעצם כפול: מצד אחד התלמידים לומדים את המדע מבחינה תיאורטית  ומצד שני הם מבינים כיצד הוא בא לידי ביטוי בעולם.
מבקשת למסור את תודתי החמה לכל צוות בית הספר שמשקיע מאמצים רבים להצלחת ימי השיא".צילום: דינה פרנקל, סורוקה
בתמונה: ילדים מאושפזים במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה בפעילות לציון יום המדעים הישראלי

לכל האירועים «
אביעוז קריספין