ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


אירועים


6.9.15  

בסורוקה נפתחה שנת לימודים חדשה בבית הספר לילדים מאושפזים
עובדי Babcom משמחים את הילדים המאושפזים בסורוקה  

עשרות אלפי תלמידים באזור הדרום חזרו בשבוע שעבר אל ספסל הלימודים. חלק מהילדים החלו את שנת הלימודים כשהם באשפוז או בטיפול רפואי בבית החולים.
במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה, עומד לרשות ילדים אלה בית הספר לילדים מאושפזים, בניהולה של גב' אסתר פרידמן. בית הספר, הפועל תחת פיקוחו של משרד החינוך, משרת בשנה יותר מ־12,000 תלמידים מכל המגזרים, שגיליהם 21-3.
 
צוות בית הספר פועל לשיפור איכות זמן האשפוז של התלמיד ולצמצום הפערים הלימודיים הנגרמים עקב האשפוז והמחלה.
בפני התלמידים עומדים אפשרויות ואמצעים רבים שנותנים מענה למגוון רחב של תלמידים מאוכלוסיות שונות, בגילים שונים וברמות לימודים שונות.
 
בהתאם לצרכיו ולמגבלותיו של כל תלמיד ותלמיד, מתקיימת הלמידה בתשעה מרחבי למידה הפזורים ברחבי בית החולים, ליד מיטותיהם של התלמידים המאושפזים או בחדרי בידוד.
הלמידה בבית הספר מגווונת, מעשירה ואקטיבית, התלמידים פעילים מאוד במהלך הלמידה, וניתנת להם האפשרות לבחור את שברצונם ללמוד מתוך מגוון תחומים ומקצועות: לכתוב תסריט, לערוך סרט ולדבב אותו במסגרת לימודי התקשורת, לבנות דגמים מדעיים ולערוך ניסויים במסגרת לימודי מדעים, לבנות רובוטים ולתכנתם במסגרת לימודי רובוטיקה, או לכתוב כתבה לעיתון הבית ספרי, ואף להתראיין ולעלות לשידור ברדיו המקומי. התלמידים יכולים לבחור לשחק במשחקי חשיבה, ללמוד בלוח החכם או להשתתף בשיעור מקוון בלמידה מרחוק עם תלמידים מבתי חולים אחרים.

אסתר פרידמן, מנהלת בית הספר לילדים מאושפזים במרכז הרפואי סורוקה: "לכל תלמיד מאושפז ניתנת האפשרות ללמוד על־פי צרכיו ומשאלותיו, ובהתאם לתכנית הלימודים של המסגרת החינוכית שבה הוא לומד. לשם כך, במהלך האשפוז אנו יוצרים קשר עם בית הספר של התלמיד, מקבלים ממנו חומרי לימוד, בונים בעבורו תוכנית חינוך אישית ומשמשים כאמצעי תקשורת דרכו המחנכת והתלמידים יכולים לעודד את אותו ולשמור עמו על קשר חברתי".

פרופ' מתי ליפשיץ, יו"ר החטיבה לרפואת ילדים בסורוקה: "בית הספר לילדים מאושפזים הינו חלק בלתי נפרד מהחטיבה לרפואת ילדים במרכז הרפואי סורוקה. צוות בית הספר פועל לשיפור איכות זמן האשפוז של התלמיד ולצמצום הפערים הלימודיים הנגרמים עקב האשפוז והמחלה. בנוסף, הוא פועל בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים הרפואיים והסיעודיים בבית החולים ומפעיל, בין היתר, תוכניות להפחתת חרדות עקב הליכים רפואיים כגון תוכנית ממוחשבת להכנה לניתוח, תוכנית הכנה לבדיקת MRI , הדרכה לימודית בנושא הסוכרת ועוד".
במסגרת שעות הפנאי מופעל "סינמה סורוקה" - בית קולנוע הממוקם במרכז סבן לרפואת ילדים ובו מוקרנים מדי יום סרטים להנאת הילדים המאושפזים.
חברת BABCOM CENTERS  , חברה מובילה בתחום השירות, החליטה להירתם ולרומם את רוחם של אותם ילדים שפותחים את שנת הלימודים בבית החולים סורוקה.
כ- 25 עובדים מחברת CENTERS   BABCOM החליטו לפקוד את מחלקות הילדים השונות בבית חולים סורוקה בבאר שבע ,עובדים ומנהלים כאחד.
נוכחות עובדי החברה שינו מהותית את הנוף הטבעי של המחלקות .
מסדרונות וחדרי בית החולים לבשו צורה ססגונית וצבעונית ועובדי BABCOM שעשעו את הילדים החולים בעזרת דמויות מתנפחות, חילקו שקיות ממתקים  מלאות כל טוב ,הפעלות יצירה מגוונות  וכן בלונים ססגוניים אשר נתלו בכל פינה אפשרית.צילום: רחל דוד, סורוקה

לכל האירועים «
אביעוז קריספין