ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


כתבות ומאמרים


07.03.2017

הנשים במרכז המוח בסורוקה  - פרוייקט צילומים מיוחד לרגל יום האישה הבין-לאומי

הנשים במרכז המוח בסורוקה עוסקות יום-יום ושעה-שעה בהצלת חיים, מעניקות טיפול רפואי ואיכותי ומובילות במגוון תחומים - נוירולוגיה, נוירו-רדיולוגיה, צנתורי מוח, שיקום מח, פסיכיאטריה, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה.
 
צילמנו את חלקן בסביבת עבודתן וכל אחת מהן שיתפה אותנו במוטו שמנחה אותה בעבודת הצוות ועם מטופליה ובחזון שלה במרכז המוח בבית החולים.

 
בעוד שמרבית שדות הרפואה עוסקים במערכות שונות של הגוף, רפואת המוח עוסקת במהותו של הקיום האנושי. כלל מערכות הגוף תומכות את מוחו ואת רוחו של האדם ובאופן תאורטי ניתן להחליפן, אך מוח האדם הוא מהותו, ומחלות המערבות את המוח, פוגעות בעצם זהותו, באישיותו ובתודעתו של הסובל מהן.
 
בשל מורכבותו האדירה של המוח האנושי, התפתח מגוון של מקצועות רפואיים העוסקים בטיפול במחלות מוח שונות, בגישות ובטכניקות ומנקודות מבט שונות: נוירולוגיה, נוירוכירורגיה, שיקום, נוירורדיולוגיה ופסיכיאטריה.
 
התקדמות הידע בעשורים האחרונים, הביאה להבנה שלא ניתן למקד את הטיפול בחולים הסובלים ממחלות מוח במקצוע אחד, ועל מנת להעניק להם את הטיפול המיטבי, נדרש שילוב של כוחות מקצועיים ממגוון הדיסיפלינות הרלוונטיות.
 
המרכז הרפואי סורוקה זיהה את תחום רפואת המוח כתחום מרכזי באסטרטגיית ההובלה שלו. בשנים האחרונות הוא מגביר מאוד את פעילותו בתחום, נכנס לתחומי פעילות חדשים ומגייס כוח אדם מקצועי במטרה לעבות את יכולותיו בתחום ולהמשיך ולשפר את השירות הניתן למטופל  -כל אלה במסגרת מרכז המוח הפועל בבית החולים.
צוותים מהדיסיפלינות הרלוונטיות השונות מלווים את המטופל במרפאות מרכז המוח ויוצרים רצף של אבחון וטיפול תחת קורת גג אחת.צילום: אדווה שלהבת ברזילי
בתמונה: למעלה מימין לשמאל: ד"ר יאנה מנצ'יק, ד"ר איריס נוימן, הילה ישי, גל בונה, יעל ארבל, אתי רוטשילד, ד"ר ענת חורב, ד"ר תהילה קייסמן אלבז, ד"ר שוש ארבל, ד"ר תמרה חוטורניק ונורית וינקלר.

לכל הכתבות ומאמרים «
אביעוז קריספין