ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


כתבות ומאמרים


2017–01–30  

מנכ"ל כללית אלי דפס, ומנהל המרכז הרפואי סורוקה פרופ' אהוד דודסון אירחו בסורוקה את ח"כ מיקי זוהר, יו"ר הוועדה לצדק חלוקתי ושוויון חברתי 

 לפני כשבועיים כינס ח"כ מיקי זוהר את הוועדה לצדק חלוקתי ושוויון חברתי, לדיון שעסק במעמדו של סורוקה כבית חולים יחיד באזור הנגב.
בעקבות דיון זה התקבלה הסכמה בין משרד הבריאות, משרד האוצר וכללית לתוספת של 91 מיטות לסורוקה במהלך השנים 2017 – 2018, במטרה לחזק את מערכי היולדות, היחידות לטיפול נמרץ, מחלקות ילדים, שיקום, אונקולוגיה ואורתופדיה.
 
אתמול ביקר ח"כ זוהר בסורוקה. במהלך הביקור קיבל סקירה על פעילות הכללית ופעילות ביה"ח בשנים האחרונות וביקר בחדר צנתורי המח החדש, במחלקת השיקום וביחידה לטיפול נמרץ כללי. היחידה שקיבלה את הציון הגבוה ביותר במניעת זיהומים, על פי הדו"ח של משרד הבריאות שפורסם בשבוע שעבר, מבין היחידות לטיפול נמרץ בבתי החולים הגדולים בארץ.
 
אלי דפס, מנכ"ל כללית: "בית החולים סורוקה הוא נכס לאומי לדרום הארץ שמתמודד עם אתגרים עצומים של כח אדם חסר ותשתיות שחייבות להשיג את הביקוש הגובר. יש להבין שגרעונות בתי החולים של כללית משולמים ע"י כללית בסך של 1.5 מיליארד ₪ בשנה, לעומת בתי החולים הממשלתיים, שאת גרעונותיהם מכסה המדינה. הנגב זקוק בדחיפות לבית חולים נוסף, עד אז יש לסייע לסורוקה, וכן בתקציבים שהובטחו ולא הגיעו, לקיצור תורים ולשיפור הזמינות".
 
ח"כ מיקי זוהר אמר לאחר הביקור: "הוועדה בראשותי שמה לה למטרה לעסוק בשוויון חברתי וצמצום פערים בחברה הישראלית. במהלך דיוני הוועדה שמענו את זעקתם של תושבי הנגב המשוועים לתקציבים ולטיפול רפואי משופר יותר. במהלך הביקור התרשמתי מהיכולות ומהטיפול הרפואי בסורוקה. אני מקווה שהמדינה תשכיל להשקיע את המשאבים הנדרשים בדרום. בכוונתי להמשיך לעסוק בנושא בוועדה עד לשיפור המצב".
 
פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אני מודה לח"כ מיקי זוהר שמכיר בחשיבותו של סורוקה למען תושבי הנגב. סורוקה, כבית חולים מוביל בישראל ימשיך להעניק את הטיפול הרפואי המיטבי ונמשיך לפעול יחד עם כללית לצמצום הפערים בתחום הבריאות".צילום – דינה פרקנל, סורוקה
בתמונה: משמאל – אלי דפס מנכ"ל כללית, ח"כ מיקי זוהר יו"ר הוועדה לצדק חלוקתי ושוויון חברתי, פרופ' אהוד דודסון מנהל המרכז הרפואי סורוקה וד"ר גל איפרגן סגן מנהל סורוקה ומנהל המחלקה הנוירולוגית.

לכל הכתבות ומאמרים «
אביעוז קריספין