ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


כתבות ומאמרים


 ‏2016–08–30 

 חגיגת בר מצווה מרגשת התקיימה בפגיה בסורוקה

רון גורפינקל, שנולד בסורוקה לפני 13 שנה במשקל קצת יותר מקילו, הגיע בשבוע שעבר עם הוריו לפגיה וסגר מעגל עם הצוות. ד"ר אגי גולן, מנהלת המחלקה ליילודים ופגים בסורוקה: "הסיפור של רון הוא סיפור הצלחה שנותן תקווה וכוח לאנשים, ולראות אותו זו נקודת אור להורים שנמצאים בפגיה".
 
רון גורפינקל נולד לפני 13 שנה בשבוע 31 במשקל של 1,194 ק"ג וטופל במשך כחודשיים בפגיה בסורוקה.
בתקופת אשפוזו של רון לאחר הלידה, חוותה אימו שלומית חוויה טובה והחליטה ללמוד סיעוד. היום היא עובדת כמיילדת במרכז סבן למיילדות בסורוקה.
בשבוע שעבר הגיע רון יחד עם הוריו לחגוג מסיבת בר מצווה בפגיה, ובמפגש מרגש עם הצוות הם סגרו מעגל - ערכו לו סיור בפגיה, הוא קיבל הסבר על הטיפול בתינוקות הרכים ונפגש עם הורים נרגשים.
 
שלומית אימו של רון:  "לפני הלידה של רון, עסקתי ברפואה סינית. אחרי שהוא נולד החלטתי ללמוד סיעוד והפכתי  למיילדת. השינוי שעשיתי שינה את חיי. יש לי שליחות בעיקר בלידות של פגים. אני משתפת את ההורים במקרה של רון וכך שיש תקווה. אני מכינה אותם לקראת הכניסה לפגיה כי אני יודעת איזו חוויה מצפה להם. הצוות בפגייה הוא צוות מנוסה ומקצועי המקל מאד על ההורים בהתמודדות עם ההלם הראשוני של לידת פג".
 
ד"ר אגי גולן, מנהלת המחלקה לילודים ופגים בסורוקה: "לידת פג היא בדרך-כלל בלתי צפויה וטומנת בחובה חרדות וחששות רבים של ההורים, בעיקר על רקע תחלואת הפגים. מעבר לטיפול הרפואי, אנו עושים כל שניתן כדי להפחית חששות ולתת להורים כלים להתמודד עם המצב החדש. הסיפור של רון הוא סיפור הצלחה שנותן תקווה וכוח לאנשים, ולראות אותו זו נקודת אור להורים שנמצאים בפגיה. שמחנו לחגוג איתו לקבל חזרה מתנה מעצם ביקורו במחלקה. "
 
מחלקת ילודים ופגים בסורוקה, בניהול של ד"ר אגי גולן, חגית רז ושושנה זילבר- מטפלת במספר הגדול ביותר של פגים ויילודים בארץ. המחלקה עומדת במדדי איכות ארציים ובין-לאומים ומכניסה תהליכי טיפול ושיפור חדשניים. בנוסף, קיבלה המחלקה הכרה של ה- JCI (הסמכה הניתנת לאגורני בריאות ומהווה אמת מידה בין-לאומית לעמידה ביעדי איכות ובטיחות) וכן הסמכת- ISO-9001 - כל זאת תוך יצירת אקלים מזמין מחבק למשפחה המתהווה.
בשנה האחרונה נבחרה המחלקה כמרכז מצויינות של שירותי בריאות כללית.צילום: רחל דוד, סורוקה
בתמונה: מימין לשמאל- ד"ר אגי גולן, מנהלת המחלקה ליילודים ופגים בסורוקה ורון גורפינקל

לכל הכתבות ומאמרים «
אביעוז קריספין