ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


כתבות ומאמרים


01.05.16
 

תוכנית הכשרה מיוחדת של טיפול קבוצתי ברפלקטיביות הורית לפסיכולוגים ולעובדים סוציאליים של המועצה המקומית חורה פרי שיתוף פעולה בין היחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך בסורוקה והמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון

 ד"ר נעמה עצבה-פוריה, פסיכולוגית התפתחותית ביחידה הפסיכיטארית לגיל הרך בסורוקה:  "מטרתו של הפרויקט היא לחזק את היכולת ההורית להתבונן במחשבות, כוונות ורגשות העומדות בבסיס ההתנהגות של הילדים"
 
במסגרת שיתוף הפעולה בין היחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך במרכז הרפואי בסורוקה והמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון, נולדה תוכנית הכשרה בה יצאו המומחים אל הקהילה במרחב הנגב ללימוד וליווי של מטפלים בתוכנית של טיפול קבוצתי ברפלקטיביות הורית.
במסגרת זו נוצרו קשרי הדרכה ולמידה עם המועצה המקומית בחורה. ההכשרה ניתנה על ידי דר' נעמה עצבה-פוריה, מרצה בכירה במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון ופסיכולוגית התפתחותית ביחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך בסורוקה, שלומית שניאור פסיכולוגית קלינית בכירה מהיחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך וצפנת נוב-גולומב עובדת סוציאלית קלינית בכירה מהיחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך.
ההשתלמות ניתנה כחלק מפרויקט מחקרי-טיפולי אותו מובילה דר' עצבה-פוריה, בשיתוף צוות היחידה לגיל הרך. כל הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים במועצה עברו שלב א' של תוכנית הכשרה  זו וכעת הם לקראת התחלת שלב ב' בהכשרה.

ד"ר גל מאירי, מנהל היחידה לפסיכיאטריה לגיל הרך במרכז הרפואי סורוקה: "שיתוף פעולה זה הנו חלק מפרויקט רחב יותר בנושא של חיזוק היכולות לרפלקטיביות הורית. הכשרה זו הנה חלק מפרויקט מחקרי-התערבותי בו הורים ברחבי הנגב משתתפים בקבוצות טיפוליות ברפלקטיביות הורית".
 
ד"ר נעמה עצבה-פוריה:  "מטרתו של הפרויקט היא לחזק את היכולת ההורית להתבונן במחשבות, כוונות ורגשות העומדות בבסיס ההתנהגות של הילדים ולהתבונן במחשבות ובהרגשות שלהם באותו הרגע. מתוך העצירה הרגעית, ועמה התבוננות בעצמי ובאחר, יש יכולת טובה יותר להגיב בצורה שמחזקת את החיבורים לילד ואת הבטחון בקשר ומונעת ריחוק ו"קרעים" ביחסים."
בטקס מיוחד שהתקיים במחלקה לפסיכיאטריה במרכז הרפואי סורוקה, במעמדו של ד"ר מוחמד אלנאברי ,ראש מועצה מקומית חורה, הוענקו תעודות ל-17 פסיכולוגים ועובדים סוציאליים מהמועצה המקומית בחורה.

לכל הכתבות ומאמרים «
אביעוז קריספין