ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


כתבות ומאמרים


 
‏2016–03–06
 

חוגגים שנה לפתיחת מחלקת השיקום בסורוקה, המחלקה הראשונה
באזור הדרום

 

מאז פתיחתה טופלו במחלקה בהצלחה מאות  מטופלים שעברו שיקום לאחר אירוע מוחי, פגיעות אורטופדיות ועוד

 
ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה:
לאחר שנים שבהן תושבי הנגב נאלצו לנסוע למרכז הארץ לקבלת טיפול שיקומי,
הם מקבלים בשנה האחרונה את הטיפול כאן בסורוקה - קרוב לבית".
 
 
לפני שנה בדיוק נפתחה בסורוקה מחלקת שיקום חדשה, בראשה עומד ד"ר יולי טרגר, יו"ר איגוד השיקום בהסתדרות הרפואית.


המחלקה כוללת צוות רב מקצועי: צוות סיעודי ייעודי לשיקום, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, עובדות סוציאליות ופסיכולוג שיקומי. במחלקה ציוד חדיש ומתקדם שעומד לרשות המטפלים והמטופלים.
נכון להיום במחלקה 20 מיטות עד לסיום הבינוי של בניין השיקום שיכלול 36 מיטות, ועל תכנונו אנו שוקדים בימים אלה.
מאות מטופלים טופלו בהצלחה במחלקה בשנה האחרונה, בכל התחומים השכיחים ברפואת שיקום: אורטופדיה, מטופלים לאחר קטיעות גפיים, פגיעות ראש, אירועים מוחיים, חוט השדרה, חולים אונקולוגיים, חולים הסובלים ממחלות קשות ולאחר ניתוחי לב, ניתוחי ריאות, ניתוחי מעיים ועוד.
 
ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "המרכז הרפואי סורוקה, בית חולים מוביל והיחיד באזור מטפל באוכלוסייה של למעלה ממליון תושבים בהם פצועי טראומה ומטופלים שמקבלים את הטיפול הרפואי הראשוני במערך מציל החיים שלנו ובמחלקות האשפוז וזקוקים לשיקום. מאז פתיחת המחלקה טופלו בה בהצלחה מאות מטופלים שעברו שיקום  קרוב לבית ולמשפחה, על-פי כל העקרונות המקצועיים המובילים של שיקום רפואי".
 
לפני כשנתיים פורסם בתכנית "עובדה" שבערוץ 2, סיפורה של ד"ר ניצה היימן-נוימן, סגנית מנהל המרכז הרפואי סורוקה, מומחית בכירורגית ילדים. גיל, בנה בן ה-17, התמוטט בעקבות דימום מוחי ואושפז בסורוקה. בהיעדר שיקום בנגב, הועבר לבית חולים תל-השומר, ונפטר לאחר כחמישה חודשים בשל סיבוך רפואי.
יחד עם בני משפחתה, בחרה ד"ר היימן-נוימן להוביל  מהלך להקמת מחלקת שיקום בדרום, שתשמש את תושבי הנגב שמוצאים עצמם מתמודדים עם מציאות לא פשוטה, בדומה לזו שעימה הם התמודדו.
בני משפחת מוסקוביץ', משפחה יהודית-אמריקאית ממיאמי שצפו בתכנית, תרמו חמישה מיליון דולר וכללית הקצתה סכום דומה להקמת המחלקה.
 
ד"ר יולי טרגר, מנהל מחלקת השיקום בסורוקה: " תהליך השיקום הוא תהליך ארוך ומורכב וברוב המקרים מדובר בשבועות ולפעמים גם בחודשים. בעבור המטופל, לנוכחות ולתמיכת המשפחה חשיבות רבה בתהליך. מאות מטופלים עברו בשנה האחרונה שיקום מוצלח במחלקתינו וזכינו לעשות מכתבי תודה מרגשים ממטופלים ומבני משפחותיהם על הטיפול המסור והמקצועי של הצוות". WE ARE RED @
בתמונה: מימין- מטופלת בטיפול שיקומי עם פיזיותרפיסטית של המחלקה. משמאל- מטופלת בפעולה על מכשיר ה"אנטיגראוויטי" במחלקת השיקום בסורוקה. מכשיר אותו מווסתים בהתאם למשקל הגוף של המטופל במטרה לשפר את יכולת ההליכה ולייצר שיווי משקל. באפשרותו של המטופל לתכנת את המכשיר בהתאם לתחושותיו וגם על פי צפייה בהליכה על גבי המסך.

לכל הכתבות ומאמרים «
אביעוז קריספין