ברוכים הבאים לעמותת ידידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה | לחדשות ועדכונים של המרכז הרפואי סורוקה


כתבות ומאמרים


2018–05–10‏
 

תחנה ראשונה בארץ לניידת האימון הרפואי של שירותי בריאות כללית, במרכז הרפואי סורוקה בבאר-שבע

 הסימולנע, ייחודי מסוגו - מרכז סימולציה רפואי על גלגלים הכולל טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות
 
עולם האימון בסימולטורים מתרחב גם בעולם הרפואה בישראל עם השקת ה'סימולנע', סימולטור רפואי נייד שינוע בין בתי החולים של 'כללית' והחל את פעילותו לראשונה בסורוקה.
 
הסימולנע הוא מתקן אימון ייחודי נייד,  שמאפשר לצוותים רפואיים לתרגל מיומנויות טיפוליות בתחומים שונים.
הסימולנע כולל ארבעה חדרי סימולציה המצוידים בטכנולוגיה חדשנית ומשוכללת שמדמים סביבת בית חולים. בכל חדר יוכלו הצוותים הרפואיים להתאמן על מגוון תרחישים רפואיים לשיפור מיומנויות ויכולות תפקוד באירועי חירום מצילי חיים.  התרחישים כוללים טיפול בחולה המחובר למכונת הנשמה, החדרת וריד מרכזי ואימון בסגנון "חדר בריחה" שבו הצוות המטפל נדרש להגיע לאבחנה ולהמלצה טיפולית במקרה רפואי מורכב. הסימולנע כולל חדר שליטה ובקרה, המאפשר לצוות המאמן, לעקוב ולנתח את כל המתרחש בחדר הטיפולים, לשנות תסריטים ולהציב אתגרים טיפוליים לרופא המתאמן – ממש כמו בחיים האמיתיים. התרחישים מתועדים במלואם ובכל אימון, יתנסה המתאמן במספר אירועים קליניים ובינאישיים ויקבל משוב על חוזקותיו וחולשותיו בהיבט ההתנהגותי, המקצועי והתפעולי.
הסימולנע הוא פרי יוזמתו וחלומו של פרופ' רוני טפר שהקים את ה'סימולטק', מרכז הסימולציה של הכללית במרכז הרפואי מאיר.  פרופ' טפר, בעברו טייס קרב בחיל האוויר מביא עמו מנסיונו מעולם האימון והתחקיר התעופתי לזה הרפואי. ביחד עם הנהלת הכללית תכננו ובנו את ניידת הסימולנע שמאפשרת לצוותים רפואיים וסיעודיים לתרגל מצבים מורכבים ולשמור על מיומנות מקצועית גבוהה.
ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "סורוקה הוא בית החולים הראשון בישראל שבו מופעל הסימולנע. הניידת הגיעה "עד הבית" לסורוקה, ומאפשרת לצוותים אימון ושימור של מיומניות מקצועיות לטובת המטופלים".
הסימולנע יפעל בסורוקה למשך כחודש ימים.צילום: דינה פרנקל - סורוקה
בתמונה: אימון צוותים רפואיים בסימולנע בסורוקה

לכל הכתבות ומאמרים «
אביעוז קריספין